Mô Đun Kỹ Thuật Số BME280-3.3 BME280 BMP280 1 * 6Pin 3.3V Chuyên Dụng
Thiết Bị Điện Tử > Thiết bị đeo thông minh > Phụ kiện đồng hồ thông minh > Mô Đun Kỹ Thuật Số BME280-3.3 BME280 BMP280 1 * 6Pin 3.3V Chuyên Dụng
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu Mô Đun Kỹ Thuật Số BME280-3.3 BME280 BMP280 1 * 6Pin 3.3V Chuyên Dụng
Description:
Typical application:
Enhancement of GPS navigation
e.g.time-to-first-fix improvement,dead-reckoning,slope detection
Indoor navigation(floor detection,elevator detection)
Outdoor navigation,leisure and sports applications
Weather forecast
Health care application(e.g. sirometry)
Vertical velocity indication(e.g. risk/sink speed)
Target devices
Handsets such as mobile phones ,table PCs,GPS devices
Navigation systems
Portable health caredevices
Home weather stations
Flying toys
Watches
PCB size:(L*W)1.52* 1.20cm/0.60"*0.47"
Hình ảnh sản phẩm